![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5966259
*
nr 596 6259
Spegel
rokokostil, skuren i trä, höjd: 90, längd: 120
Utrop:
300 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2009
kl 17:20:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 16:21:49
1
600 kr
28/8 12:14:40
2
350 kr
28/8 12:15:10
2
450 kr
30/8 17:54:56
3
1.000 kr
31/8 14:02:03
1
1.100 kr
31/8 16:15:11
4
1.700 kr
31/8 17:01:56
3
1.500 kr
31/8 17:02:18
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil skuren i trä spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 596 6259
Spegel
rokokostil, skuren i trä, höjd: 90, längd: 120
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/8 16:21:49 | 1 | 600 kr |
28/8 12:14:40 | 2 | 350 kr |
28/8 12:15:10 | 2 | 450 kr |
30/8 17:54:56 | 3 | 1.000 kr |
31/8 14:02:03 | 1 | 1.100 kr |
31/8 16:15:11 | 4 | 1.700 kr |
31/8 17:01:56 | 3 | 1.500 kr |
31/8 17:02:18 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil skuren i trä spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53